Všimněte si

arr3Poměr cena/kvalita Vína Arnoux et fils nabízejí výborný poměr cena/kvalita, například: Prakticky všechna vína se...

NAŠE NABÍDKA - NAŠE VÍNA » Vinařství Domaine Maby
Vinařství Domaine Maby

Vinařství Domaine Maby je rodinné vinařství, s tradicí trvající již několik generací. Vinařství samo se nachází v obci Tavel, severně od Avignonu, ale 60 hektarů vinic se rozkládá ve třech apelacích – Lirac, Tavel a Côtes du Rhône. Půda v Tavelu a Liracu je stejná jako v Châteauneuf du Pape, s množstvím kulatých oblázků, které přes den akumulují teplo a uvolňují jej v noci, čímž umožňují vínu dosáhnout dokonalé zralosti. Dále pěstuje vinařství vína na písčitějších a břidličných půdách, což umožňuje nabízet kompletní paletu různých červených, růžových a bílých vín.

V současné době vinařství vede Richard Maby, a ve své práci se mu podařilo krásně skloubit své dvě vášně – vášeň pro víno a pro operu. Výsledkem jsou vyvážená a expresivní vína souznějícími krásně se svými operními jmény jako «Prima Donna», «Casta Diva», nebo «Nessum Dorma».

Od roku 2005 je víno pěstováno s respektem k životnímu prostředí a dle zásad udržitelného rozvoje.

Tavel je považován za nejlepší apelaci pro růžová vína ve Francii. Tato vína mohou obsahovat až devět odrůd, dominující jsou Grenache a Cinsault, které dodávají ovocný a kořenitý charakter. Dlouhá macerace (1-2 dni) při nízké teplotě dodává vínu intenzivní barvu a poddajné třísloviny, při zachování ovocitosti. Na rozdíl od většiny růžových vín se dokáže několik let zlepšovat.

Lirac se nachází přímo proti své slavnější sestře Châteauneuf-du-Pape a sdílí s ní prakticky stejné půdní složení s množstvím vinic s vysokou vrstvou kulatých oblázků. To nutí kořeny révy vyhledávat vodu ve značné hloubce, což podporuje charakter a koncentrovanost těchto vín. Oblázky také přes den akumulují teplo v noci jej uvolňují, čímž umožňují vínu dosáhnout dokonalé zralosti. S Châteauneuf-du-Pape sdílí oblast Lirac také výjimečných 2700 hodin slunečního svitu ročně. V oblasti Lirac je možno produkovat červená, růžová i bílá vína.

Také jsou produkována vína Côtes du Rhône, která jsou ovocná a dají se pít mladá, a také vína Vin de pays des Coteaux du Pont du Gard, která jsou lehká, aromatické, a velice ovocná.

Vína z Domaine Maby jsou citována v mnoha prestižních průvodcích, jak jsou Parker, Hugh Johnson, Oz Clarke, Jacqueline Friedrich, Guide Hachette, Bettane and Desseauve nebo Revue du Vin de France.