Všimněte si

arr3Poměr cena/kvalita Vína Arnoux et fils nabízejí výborný poměr cena/kvalita, například: Prakticky všechna vína se...

NAŠE NABÍDKA - NAŠE VÍNA » Vinařství Domaine P. Plantevin
Vinařství Domaine Philippe Plantevin

Vinařství Domaine Philippe Plantevin je rodinné vinařství, které hospodaří na 36 hektarech vinic zahrnujících okrsky vesnic Cairanne, Sainte-Cécile-Les-Vignes, Visan et Travaillan. Jedná se severnější část Jižní Rhony, kde se výheň horkého provensálského slunce střídá s ledovým a suchým vichrem – mistralem.

Za svoji kvalitu vína vděčí Philippu Plantevinovi, který vede vinařství se svojí chotí. Mimochodem, jméno plantevin je symbolické, v překladu z Francouzštiná přibližně „ten, který sází víno“. Na vinici se nepoužívají herbicidy, vinařství samo má od roku 2014 certifikaci biologického zemědělství - Certification Agriculture Biologique AB.

Rozličná terroir, spolu s paletou používaných odrůd umožňuje vyrábět vína typická pro údolí Rhony, s použitím odrůd Grenache, Syrah, Carignan a Mourvèdre pro červená a růžová vína, a Viognier, Marsanne, Bourboulenc a Grenache blanc pro vína bílá.

Vyrábí se zde bílé, růžové a červené víno Côtes du Rhône, dále dvě vína Côtes du Rhône Village - Côtes du Rhône Village Visan a Côtes du Rhône Village Sainte Celile, a jedno „Cru“ – Cairanne.